Sanok po raz kolejny zyska status stolicy europejskiego żużla w odmianie lodowej, kiedy to w sobotę, 8 marca 2025 roku, odbędzie się European Individual Ice Speedway Championship. Wydarzenie to przyciągnie zarówno lokalnych fanów, jak i przyjezdnych kibiców, a rywalizacja rozpocznie się pierwszym wyścigiem o godzinie 16:00. Organizatorami zawodów są FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz firma Speedwayevents.pl, co gwarantuje wysoki poziom sportowy i emocjonujące zmagania.
Po ośmiu latach przerwy, Ice Speedway powrócił do Sanoka w 2022 roku, gdzie odbyły się dwa turnieje finałowe Indywidualnych Mistrzostw Europy oraz Puchar Burmistrza Sanoka. W kolejnych latach organizacja tego typu imprez zyskała na znaczeniu, a Sanok stał się miejscem interesujących rywalizacji, podczas których medale zdobywali czołowi zawodnicy, tacy jak Franz Zorn czy Jimmy Olsen. Warto przypomnieć, że Sanok odgrywa istotną rolę w rozwoju ice speedwaya, będąc gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Świata i wielu turniejów towarzyskich.
W tym roku rywalizacja odbędzie się w sprawdzonej formule, zapewniającej 20 wyścigów w fazie zasadniczej, a najlepsi zawodnicy zyskają szansę na walkę o medale w biegu finałowym. Jak co roku, także i tym razem przewidziano możliwość zakupu biletów w dwóch kategoriach cenowych. Dla dzieci do 6. roku życia wstęp jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali także pulę bezpłatnych wejściówek dla osób z niepełnosprawnościami, które muszą jednak zarejestrować się do 23 lutego. Przed nami emocjonujące zawody, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
Źródło: Urząd Miasta Sanok
Oceń: Sanok gospodarzem European Individual Ice Speedway Championship 2025
Zobacz Także